Wideorejestratory to urządzenia, które muszą radzić sobie w skrajnie różnych warunkach oświetleniowych. Komponentem, który ma decydujące znaczenie w tej kwestii jest zamontowany w kamerze sensor optyczny, zwany również matrycą światłoczułą lub po prostu matrycą. To w dużej mierze od niego zależy, jak kamera poradzi sobie w trakcie trudnych warunków oświetleniowych, np. podczas nagrań nocnych. Właśnie dlatego przed kupnem wideorejestratora warto zwrócić uwagę na to, jaki sensor optyczny jest w nim zamontowany.

Kupując produkty marki prido nie muszą się państwo martwić o jakość zastosowanych w nich sensorów optycznych. Nasze urządzenia korzystają wyłącznie z matryc firmy SONY posiadającej wieloletnie doświadczenie w produkcji tego typu komponentów.

Matryce SONY (sensory optyczne) wykorzystane w urządzeniach prido:

Prido i5 Sensory optyczne a nagrywanie nocą

Tylna iluminacja (backside illumination, BSI)

Nagrywanie nocą lub w słabych warunkach oświetleniowych przez długi czas było dla producentów kamer barierą, której nie dało się przeskoczyć bez korzystania z drogich systemów doświetlających. Tego typu sytuacja była szczególnie niekorzystna w przypadku kamer używanych głównie w tego typu warunkach, np. kamer bezpieczeństwa. W przypadku wideorejestratorów samochodowych umiejętność zarejestrowania wyraźnego materiału nawet wtedy, gdy poruszamy się nocą jest również bardzo ważna, bo od tego zależeć może, czy w razie wypadku będziemy w stanie odczytać chociażby tablice rejestracyjne jego sprawcy.

To właśnie firma SONY jako pierwsza zaprojektowała matrycę z tzw. tylną iluminacją, która dzięki szczególnemu rozmieszczeniu światłoczułych elementów była w stanie znacząco zwiększyć ilość pochłanianego światła, a co za tym idzie poprawić doświetlenie i jakość zarejestrowanego materiału. Matryce z tylną iluminacją były początkowo bardzo drogie i używano ich jedynie w sprzęcie specjalistycznym (np. wojskowym lub astronomicznym). Dzięki pracy inżynierów SONY trafiły one jednak ostatecznie do elektroniki konsumenckiej, w tym do wideorejestratorów prido. Ich zastosowanie zapewnia zachowanie wysokiej jakości obrazu i rozdzielczości bez spadku wydajności w ciemnym otoczeniu. Technologia BSI zwiększa szanse na przechwycenie fotonu (nośnik światła) z 60% (wartość dla standardowych, dobrej jakości sensorów) do ponad 90%.

Matryce SONY używane są przez najwyższej jakości urządzenia na rynku. Prócz wideorejestratorów prido i5, prido i7 i prido i7 pro znajdą je państwo (w różnych konfiguracjach) w smartfonach firmy Apple, aparatach Sony i Nikon, czy też kamerach GoPro. Ich zastosowanie to nic innego, jak gwarancja jakości.

Sensory optyczne Sony STARVIS i Sony EXMOR

Jak mogli zauważyć państwo wyżej, wideorejestratory prido używają różnych typów sensorów optycznych marki SONY. Wszystkie z nich są matrycami z tylną iluminacją, a co za tym idzie każdy z wideorejestratorów prido poradzi sobie z nocnymi nagraniami, czy też nagrywaniem podczas bardzo pochmurnych dni.

Linia sensorów optycznych STARVIS, które znajdą państwo w wideorejestratorach samochodowych prido i7 oraz prido i7 pro, to najwyższa półka matryc SONY dedykowanych dla urządzeń mających rejestrować obraz w trudnych i zmiennych warunkach oświetlenia. Sony STARVIS imx291 montowany w kamerze prido i7 pro cechuje się największym współczynnikiem światłoczułości, a co za tym idzie najlepiej poradzi sobie ze słabym oświetleniem.

GDZIE KUPIĆ